Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kviesta didesnį dėmesį skirti savo sveikatai

Neringa sveikata

Įsibėgėjus rudeniui, kuomet tradiciškai padaugėja peršalimo ligų, gripo susirgimo atvejų, Neringos gyventojai buvo pakviesti didesnį dėmesį skirti savo sveikatai.
Nors galime džiaugtis mažėjančiu gyventojų sergamumu infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis, mažėjančiu vaikų sergamumu ir mirtingumu nuo kraujotakos sistemos ligų, to nepakanka.

Seminaras apie užkrečiamas ligas
Anot Neringos savivaldybės mero Antano Vinkaus, norint, kad bendruomenė būtų sveika, būtina skirti dar didesnį dėmesį ligų prevencijai.
Atsižvelgiant į tai, antradienį mero kvietimu apie užkrečiamų ligų grėsmes ir profilaktiką bendruomenei pranešimus skaitė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas. Susitikimai su Neringos gyvenviečių bendruomenėmis vyko Juodkrantėje ir Nidoje.
Susitikimo Nidoje metu su užkrečiamomis ligomis ir jų atsiradimo priežastimis gyventojus supažindinęs prof. dr. S. Čaplinskas, akcentavo asmens gyvenimo būdo svarbą.
„Visos ligos, išskyrus genetines, priklauso nuo mūsų elgesio, o ir genetinės, galbūt priklauso nuo mūsų senolių elgesio“, – kalbėjo pranešėjas, primindamas, kad 80 procentų ligų užsikrečiama per nešvarias rankas.
Pabrėždamas ligų prevencijos svarbą, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius sveikino Neringos savivaldybės ir mero iniciatyvą pakviesti bendruomenę diskutuoti apie sveiką gyvenseną.

Ragina skiepytis
Šią dieną rizikos grupėms priklausantys asmenys buvo raginami nemokamai pasiskiepyti gripo vakcina.
Anot Neringos pirminės sveikatos priežiūros centro Vyriausiosios gydytojos Loretos Laurenčikienės, šiais metais buvo gautos 62 valstybės lėšomis finansuojamos vakcinų dozės. Skiepijimai pradėti nuo šios savaitės, Juodkrantėje ir Nidoje nemokamai jau pasiskiepijo 26 gyventojai. Nuo gripo akcijos dieną pasiskiepijo ir Neringos savivaldybės meras A. Vinkus.
Vyriausioji gydytoja priminė, kad rizikos grupėms priklauso 65 m. ir vyresni, asmenys iki 65 metų, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais. Taip pat sveikatos priežiūros darbuotojai bei nėščiosios.
Ragindama gyventojus skiepytis nuo gripo, gydytoja pastebėjo, kad į Pirminės sveikatos priežiūros centrą paskiepyti darbuotojus darbdavio lėšomis atsiliepė tik dvi Neringos įstaigos – UAB „Neringos vanduo“ ir UAB „Neringos energija“. Skiepijimai vyks visą spalio ir lapkričio mėnesį.

Neringos Savivaldybės informacija

 

Neringos.info 

123456